Translate

2013 m. rugpjūčio 30 d., penktadienis

Vištiena peletrūnų ir petražolių padaže su grikiais

Ilgokai neteko rašyti... Niekaip neradau laiko, mat buto remontas surijo viską, iki paskutinės akimirkos. Tačiau jau šiandieną, brangieji, palepinsiu jus vištienos su kreminiu padažu bei biriai virtais grikiais receptu.


2013 m. rugpjūčio 25 d., sekmadienis

Saulėje džiovinti pomidorai namų sąlygomis

Tikriausiai ne vienas Jūsų jau išbandė parduotuvėje pirktų saulėje džiovintų pomidorų konservuotų aliejuje. Tai puikus gurmaniškas maisto produktas tinkantis picoje, sumuštiniuose, troškiniuose, padažuose...
Ruošiant šį produktą teks truputį pavargti - išdžiovinti ir konservuoti.

Džiovinimas - pats seniausias konservavimo būdas. Iš Italijos kilę džiovinti pomidorai buvo džiovinami ant namų stogų, kaitrioje viduržiemio saulėje. Suprantama, Lietuva e Italija, ir saulėje džiovinti pomidorų nepavyks. Oro temperatūra turi būti 30 laipsnių, o drėgnumas - 50 %. Tačiau visada galima pasitelkti buitinę techniką.

Džiovinti galima bet kokius pomidorus, tačiau idealiausi - slyvos formos, mėsingi, storomis sienelėmis ir mažai sėklų. Pomidorų džiovinimas mažai kuo skiriasi nuo kitų vaisių džiovinimo: atrinkite šviežius, sunokusius pomidorus, nuplaukite ir nusausinkite. Perpjaukite į keletą dalių. Jei norite išimkite sėklas, tačiau tai nebūtina. Pomidorus odele į apačią išdėstykite kepimo ar džiovinimo inde, išklotame kepimo popieriumi.


2013 m. rugpjūčio 23 d., penktadienis

Baklažanų kepsneliai

Tuomet kai Jūs niekur nebespėjate, tuomet kai vyras žiūri rungtynes, namie netvarka, aplink erzeliuoja vaikai, o pilvas groja jau kaži kelintą Betoveno simfoniją... Tokiomis dienomis kaip ši neturiu noro bei laiko vargti su preciziškais patiekalais, todėl ruošiu baklažanų kepsnelius...


2013 m. rugpjūčio 20 d., antradienis

Rauginti agurkai

Galbūt šis receptas nėra pats moderniausias ir įspūdingiausias, kokį tik esu patalpinusi šiame bloge, tačiau jis turi labai gilią istoriją.

Kiekvienas daiktas, kurį turiu savo namie turi savitą istoriją - vieni daiktai atsirado tam tikru gyvenimo periodu, kiti - buvo padovanoti brangių žmonių... Tačiau patys brangiausi man yra tiek, kurių istorija susijusi su mano šeima... Turiu nuostabią senovinę papuošalų dėžutę, padovanotą mano tėčio tetos "garbinuotai atvirutei", kaip ji mane vadindavo. O kai mylima ir mane labai mylinti tetulė iškeliavo - palikimu paliko seną molinį ąsotį, kuris gyvena mano namuose ir primena nuostabius vaikystės atsiminimus...

Šitas raugintų agurkų receptas taip pat turi gilią istoriją: dar mano močiutės naudotas receptas mano vaikystėje turėjo bene magišką galią suvienyti ir sukviesti visus šeimos narius bendram ritualui - agurkų rauginimui...

Viskas prasidėdavo liepos viduryje, kai tėtis priraškydavo didžiulį aliuminį dubenį agurkų, o brolis tuo metu skindavo serbentų bei vyšnių lapus. Tuo tarpu moteriškės -mama, aš ir sesuo - plaudavome ir kaitindavome stiklainius, paskui kruopščiai nuplaudavome agurkus. Visi paruošiamieji darbai vykdavo lauke. Galiausiai visas dubuo su agurkais keliaudavo į virtuvę, kur mama kruopščiai klodavo serbentų, vyšnių lapus ir krapų stiebkočius paeiliui su agurkų eile ir pasakodavo istorijas, kaip mama pirmą kartą sutiko tėtį, kaip šokdavo vakaruškose ir kaip galiausiai viskas virto nuostabiu šeimyniniu gyvenimu. O aš ir sesutė stebėdavome kaip kruopščiai, tačiau greitais judesiais mama deda jau kažin kelioliktą agurkų stiklainį....

Artėjant pabaigai tėtis ir tik tėtis virdavo marinatą, ir nežinia kodėl, ar dėl to, kad įsimylėjusios moterys persūdo ar tame buvo kitos priežastys... Galiausiai mama didžiuliu metaliniu samčius supilstydavo paruoštą marinatą į stiklainius ir tėtis kruopščiai kiekvieną užsukdavo. O viskas baigdavosi žaidimu su klijais - kartu su sese paruošdavome, priklijuodavome etiketes ir po vieną stiklainį nešdavome tėčiui, kad šis viską sudėtų į rūsio lentynas .

Tokia tat mūsų šeimos raugintų agurkų istorija. o dabar  - pats receptas...


2013 m. rugpjūčio 9 d., penktadienis

Krabų lazdelių ir ryžių mišrainė

Turbūt niekur pasaulyje nerasite tautos, kuri maišo krabų lazdelių mėsą su ryžiais. Taigi, mes lietuviai galime didžiuotis - esame unikalūs :) Užsieniečiai paragavę jos lieka maloniai nustebinti - tokie skirtingi komponentai taip gražiai susigroti  tik šioje mišrainėje.

Krabų lazdelių mišrainė buvo pirmoji mišrainė kurią išmokau ir dar būdama vaikas labai didžiavausi :) Iš esmės tai labai paprasta mišrainė, paruoš kiekviena (-as).

2013 m. rugpjūčio 8 d., ketvirtadienis

Naminė duona su krapais ir svogūnais, kepta duonkepėje

O šitas va postas yra visiems, kurie turi duonkepę arba vis dar abejoja - pirkti ar ne. Duonos kepimas namuose senai nebėra būtinybė, jos visada galima nusipirkti parduotuvėje. Tačiau ar tikrai pasitikite duonos sudėtimi ir tikite, jog ji labai sveika?

Ankščiau duonos gamybos procesas trukdavo keletą dienų ir reikalaudavo didelės fizinės jėgos ją išminkyti, paruošti bei kantrybės išraugti, o vėliau ir iškepti.

Duonkepės privalumai šiuo atžvilgiu akivaizdūs - jums tereikės sudėti viską į duonkepę ir po kiek laiko išimti karštą, kvapnią duonelę. Mūsų namuose jau bene metus laiko nerasite jokios pramoniniu būdu pagamintos duonos - kepame duonkepėje, todėl visom keturiom esame už. Paprasta, greita ir galima sugalvoti daugybę variacijų paįvairinti kasdienės duonos skonį.

Tačiau jei neketinate nuolat kepti duonos-nepirkite ir nešvaistykite pinigų, kad namie nedulkėtų dar vienas nereikalingas daiktas. O jei labai norėsite, papasakosiu,  kaip paruošti naminės duonos be duonkepės.

Taigi šiandien noriu pasidalinti pačiu mėgstamiausiu receptu skirtu kepti duonkepei.


2013 m. rugpjūčio 5 d., pirmadienis

Lietiniai su varškės įdaru

Vėl šyla orai ir vietoj sunkių mėsos patiekalų aš gaminu lengvesnius ir paprastesnius lietinius... Tradicinis varškės įdaras lengvas, lengvai paruošiamas, o juo įdaryti lietiniai gali būti užpilami tiek grietinės, grietinėles, sūrio, baltuoju, uogų, šokolado ir t.t. padažu...


2013 m. rugpjūčio 2 d., penktadienis

Sumuštinukai su krabų lazdelėmis

Pas mus savaitgaliais visuomet kažkas svečiuojasi, arba mes keliaujame į svečius, todėl lengvi, sveiki užkandžiai pas mus labai svarbūs.

Šių sumuštinukų receptą pasiūlė šio blogo skaitytojas Simas. Ačiū jam už pasiūlytą idėją! Kažkur nužiūrėta idėja prigijo jo virtuvėje, todėl bandau ir aš ir vaišinu svečius...